OLYMPIC HOPES REGATTA
POZNAƃ (POL), 7-10 September 2023
 
Refresh OFF
Last Changes: 2023-09-09 18:59:08
MC4_500_U17

C11000U15 C11000U16 C11000U17 C1200U15 C1200U16 C1200U17 C1500U15 C1500U16 C1500U17 C21000U16 C21000U17 C2200U16 C2200U17 C2500U16 C2500U17 C4200U17 C4500U17 K11000U15 K11000U16 K11000U17 K1200U15 K1200U16 K1200U17 K1500U15 K1500U16 K1500U17 K21000U16 K21000U17 K2200U16 K2200U17 K2500U16 K2500U17 K4200U17 K4500U17

C11000U15 C11000U16 C11000U17 C1200U15 C1200U16 C1200U17 C1500U15 C1500U16 C1500U17 C21000U16 C21000U17 C2200U16 C2200U17 C2500U16 C2500U17 C4200U17 C4500U17 K11000U15 K11000U16 K11000U17 K1200U15 K1200U16 K1200U17 K1500U15 K1500U16 K1500U17 K21000U16 K21000U17 K2200U16 K2200U17 K2500U16 K2500U17 K4200U17 K4500U17

DAY 1
2023-09-07
DAY 2
2023-09-08
DAY 3
2023-09-09
DAY 4
2023-09-10
MEDAL
TABLE
CUP OF
NATIONS



[ 329 ] K4 Men 500m U17 FINAL A [ 331 ] C4 Women 500m U17 FINAL

08:30  [218]-[221] K2 Men 500m U17  [H]
08:42  [222]-[223] C2 Men 500m U17  [H]
08:48  [224]-[229] K2 Men 500m U16  [H]
09:06  [230]-[232] C2 Men 500m U16  [H]
09:24  [233]-[235] K2 Women 500m U17  [H]
09:33  [236]-[239] K2 Women 500m U16  [H]
09:48  [240]-[241] C2 Women 500m U16  [H]
10:06  [242]-[244] K1 Men 500m U17  [SF]
10:15  [245] C1 Men 500m U17  [SF]
10:24  [246]-[248] K1 Men 500m U16  [SF]
10:33  [249]-[250] C1 Men 500m U16  [SF]
10:51  [251]-[253] K1 Men 500m U15  [SF]
11:00  [254]-[255] C1 Men 500m U15  [SF]
11:06  [256]-[258] K1 Women 500m U17  [SF]
11:15  [259] C1 Women 500m U17  [SF]
11:27  [260]-[262] K1 Women 500m U16  [SF]
11:36  [263] C1 Women 500m U16  [SF]
11:42  [264]-[266] K1 Women 500m U15  [SF]
11:51  [267]-[268] C1 Women 500m U15  [SF]
12:03  [269]-[271] K2 Men 500m U17  [SF]
12:12  [272] C2 Men 500m U17  [SF]
12:15  [273]-[275] K2 Men 500m U16  [SF]
12:24  [276]-[277] C2 Men 500m U16  [SF]
12:42  [278]-[279] K2 Women 500m U17  [SF]
12:48  [280]-[282] K2 Women 500m U16  [SF]
12:57  [283] C2 Women 500m U16  [SF]
13:45  [284]-[285] K4 Men 500m U17  [SF]
13:57  [286] C4 Men 500m U17  [SF]
14:12  [287]-[288] K4 Women 500m U17  [SF]
14:52  [289]-[294] K1 Men 500m U17  [F C]
14:56  [290]-[296] K1 Men 500m U16  [F C]
15:12  [293]-[297] C1 Men 500m U16  [F B]
15:20  [295] C1 Men 500m U17  [F]
15:40  [298]-[302] K1 Men 500m U15  [F C]
15:48  [300]-[303] C1 Men 500m U15  [F B]
15:52  [301]-[304] K1 Women 500m U17  [F B]
16:08  [305] C1 Women 500m U17  [F]
16:16  [306]-[312] K1 Women 500m U15  [F C]
16:20  [307]-[310] K1 Women 500m U16  [F B]
16:32  [309]-[313] C1 Women 500m U15  [F B]
16:40  [311] C1 Women 500m U16  [F]
16:56  [314]-[320] K2 Men 500m U16  [F C]
17:00  [315]-[318] K2 Men 500m U17  [F B]
17:08  [317]-[321] C2 Men 500m U16  [F B]
17:16  [319] C2 Men 500m U17  [F]
17:40  [322]-[324] K2 Women 500m U17  [F B]
17:44  [323]-[326] K2 Women 500m U16  [F B]
17:56  [325] C2 Women 500m U17  [F]
18:04  [327] C2 Women 500m U16  [F]
18:20  [328]-[329] K4 Men 500m U17  [F B]
18:32  [330] C4 Men 500m U17  [F]
18:36  [331] C4 Women 500m U17  [F]
18:48  [332]-[333] K4 Women 500m U17  [F B]
 
 Heat 1  Heat 2  Semifinal-1  FINAL

Last Changes: 2023-09-09 18:59:08
[ 330 ] C4 Men 500m U17 - FINAL START: 2023-09-09 18:32 STARTED: 18:32:12
  PhotoFinish
Pos Lane Bib Athlete YOB NF WRank Mark Points
1 4 273
239
260
268
Viktor PALFALVI
Milan GYANYI
Zsombor MARENEC-DOZSA
Gyorgy MOLNAR-GABOR
2007
2007
2007
2007
HUNGARY (HUN) 1:43.73 10
2 6 479
498
494
487
Marceli KRAWIEC
Patryk STASIELOWICZ
Rafal POKLEPA
Antoni MICHALAK
2006
2006
2006
2006
POLAND (POL) 1:44.04 0.31 8
3 3 827
828
826
829
Leonard FRIEDRICH
Paul WETZEL
Christos TANOUSIS
Richard QUICK
2006
2006
2006
2006
GERMANY (GER) 1:45.07 1.34 7
4 2 100
93
87
98
Vit PRIKOPA
Filip MICHAJLIK
Anthony KOCMAN
Simon PINKAS
2007
2006
2006
2006
CZECH REPUBLIC (CZE) 1:45.55 1.82 6
5 5 28
29
30
31
Lucas ESPIRITO SANTO SANTOS
Diogenes LOPES FERREIRA JUNIOR
Mateus NUNES BASTOS DOS SANTOS
Tailon SAMTPS DO NASCIMENTO
2008
2007
2006
2008
BRAZIL (BRA) 1:45.97 2.24 5
6 7 275
263
251
274
Zsolt Zsombor PETER
Marcell MERI
Istvan KIRCHNER
Bendeguz PETER
2008
2008
2008
2007
HUNGARY (HUN) 1:47.87 4.14 4
7 8 463
468
471
467
Mateusz AUGUSTYNIAK
Mateusz GEHRKE
Szymon IDZIKOWSKI
Oskar DEKOWSKI
2008
2007
2007
2008
POLAND (POL) 1:47.87 4.14 3
8 1 41
56
48
54
Duncan GILES
Baer ROBERTSON
Alexander MACNEIL
Cole NORMAN
2006
2007
2006
2006
CANADA (CAN) 1:48.41 4.68 2
9 9 833
832
834
830
Johan FUHRMANN
Nils BOHM
Fabio Matheo SCHELER
Noam VOIGT
2007
2007
2008
2007
GERMANY (GER) 1:56.41 12.68 1

Domtel © by Pilar 2013-2023           0.11090993881226 s.