OLYMPIC HOPES REGATTA
POZNAƃ (POL), 7-10 September 2023
 
Refresh OFF
Last Changes: 2023-09-09 18:59:08
MK4_500_U17

C11000U15 C11000U16 C11000U17 C1200U15 C1200U16 C1200U17 C1500U15 C1500U16 C1500U17 C21000U16 C21000U17 C2200U16 C2200U17 C2500U16 C2500U17 C4200U17 C4500U17 K11000U15 K11000U16 K11000U17 K1200U15 K1200U16 K1200U17 K1500U15 K1500U16 K1500U17 K21000U16 K21000U17 K2200U16 K2200U17 K2500U16 K2500U17 K4200U17 K4500U17

C11000U15 C11000U16 C11000U17 C1200U15 C1200U16 C1200U17 C1500U15 C1500U16 C1500U17 C21000U16 C21000U17 C2200U16 C2200U17 C2500U16 C2500U17 C4200U17 C4500U17 K11000U15 K11000U16 K11000U17 K1200U15 K1200U16 K1200U17 K1500U15 K1500U16 K1500U17 K21000U16 K21000U17 K2200U16 K2200U17 K2500U16 K2500U17 K4200U17 K4500U17

DAY 1
2023-09-07
DAY 2
2023-09-08
DAY 3
2023-09-09
DAY 4
2023-09-10
MEDAL
TABLE
CUP OF
NATIONS



[ 327 ] C2 Women 500m U16 FINAL [ 329 ] K4 Men 500m U17 FINAL A

08:30  [218]-[221] K2 Men 500m U17  [H]
08:42  [222]-[223] C2 Men 500m U17  [H]
08:48  [224]-[229] K2 Men 500m U16  [H]
09:06  [230]-[232] C2 Men 500m U16  [H]
09:24  [233]-[235] K2 Women 500m U17  [H]
09:33  [236]-[239] K2 Women 500m U16  [H]
09:48  [240]-[241] C2 Women 500m U16  [H]
10:06  [242]-[244] K1 Men 500m U17  [SF]
10:15  [245] C1 Men 500m U17  [SF]
10:24  [246]-[248] K1 Men 500m U16  [SF]
10:33  [249]-[250] C1 Men 500m U16  [SF]
10:51  [251]-[253] K1 Men 500m U15  [SF]
11:00  [254]-[255] C1 Men 500m U15  [SF]
11:06  [256]-[258] K1 Women 500m U17  [SF]
11:15  [259] C1 Women 500m U17  [SF]
11:27  [260]-[262] K1 Women 500m U16  [SF]
11:36  [263] C1 Women 500m U16  [SF]
11:42  [264]-[266] K1 Women 500m U15  [SF]
11:51  [267]-[268] C1 Women 500m U15  [SF]
12:03  [269]-[271] K2 Men 500m U17  [SF]
12:12  [272] C2 Men 500m U17  [SF]
12:15  [273]-[275] K2 Men 500m U16  [SF]
12:24  [276]-[277] C2 Men 500m U16  [SF]
12:42  [278]-[279] K2 Women 500m U17  [SF]
12:48  [280]-[282] K2 Women 500m U16  [SF]
12:57  [283] C2 Women 500m U16  [SF]
13:45  [284]-[285] K4 Men 500m U17  [SF]
13:57  [286] C4 Men 500m U17  [SF]
14:12  [287]-[288] K4 Women 500m U17  [SF]
14:52  [289]-[294] K1 Men 500m U17  [F C]
14:56  [290]-[296] K1 Men 500m U16  [F C]
15:12  [293]-[297] C1 Men 500m U16  [F B]
15:20  [295] C1 Men 500m U17  [F]
15:40  [298]-[302] K1 Men 500m U15  [F C]
15:48  [300]-[303] C1 Men 500m U15  [F B]
15:52  [301]-[304] K1 Women 500m U17  [F B]
16:08  [305] C1 Women 500m U17  [F]
16:16  [306]-[312] K1 Women 500m U15  [F C]
16:20  [307]-[310] K1 Women 500m U16  [F B]
16:32  [309]-[313] C1 Women 500m U15  [F B]
16:40  [311] C1 Women 500m U16  [F]
16:56  [314]-[320] K2 Men 500m U16  [F C]
17:00  [315]-[318] K2 Men 500m U17  [F B]
17:08  [317]-[321] C2 Men 500m U16  [F B]
17:16  [319] C2 Men 500m U17  [F]
17:40  [322]-[324] K2 Women 500m U17  [F B]
17:44  [323]-[326] K2 Women 500m U16  [F B]
17:56  [325] C2 Women 500m U17  [F]
18:04  [327] C2 Women 500m U16  [F]
18:20  [328]-[329] K4 Men 500m U17  [F B]
18:32  [330] C4 Men 500m U17  [F]
18:36  [331] C4 Women 500m U17  [F]
18:48  [332]-[333] K4 Women 500m U17  [F B]
 
 Heat 1  Heat 2  Heat 3  Semifinal-1  Semifinal-2  FINAL A  FINAL B

Last Changes: 2023-09-09 18:59:08
[ 328 ] K4 Men 500m U17 - FINAL B START: 2023-09-09 18:20 STARTED: 18:20:05
  PhotoFinish
Pos Lane Bib Athlete YOB NF WRank Mark
1 1 58
53
38
52
Dyllan WHEELER
Henrik NEUSPIEL
Luke ENNS
Carter NAUGLER
2007
2007
2006
2006
CANADA (CAN) 1:31.76
2 5 550
552
554
547
Alexandru-Ioan MURESAN
Bogdan-Andrei PINZARU
Nicolas Matei URSACHI
Lonut Alexandru FILIMON
2006
2006
2008
2007
ROMANIA (ROU) 1:32.38 0.62
3 3 477
508
493
490
Mikolaj KOT
Kuba WOJCIECHOWSKI
Igor PLACZEK
Jakub MINCZUK
2006
2006
2006
2006
POLAND (POL) 1:32.98 1.22
4 7 148
181
159
186
Hugo AUBERTIN
Phileas POLET
Alban FRANCOIS SIFFERT
Nathan ZOUALEGH-BLANCHOT
2006
2007
2007
2006
FRANCE (FRA) 1:33.99 2.23
5 2 603
610
601
618
Jakub BARTOLCIC
Oskar DURCO
Martin APFEL
Michal KLIMA
2008
2007
2007
2007
SLOVAKIA (SVK) 1:34.68 2.92
6 8 486
484
472
503
Marcel MEUS
Mateusz MAJZA
Mikolaj KAZMIERCZAK
Pawel SZOTT
2007
2008
2008
2008
POLAND (POL) 1:34.77 3.01
7 6 536
540
543
535
Lev LUNIN
Maxim ROGUT
Alexandr SIMAN
Nacul LIUBOMIR
2009
2008
2007
2008
REP OF MOLDOVA (MDA) 1:35.36 3.60
8 4 659
666
664
662
Gustav CLAESSON
Hannes VARENDH
Dimirij TININ
Kasper NYKVIST
2006
2006
2007
2006
SWEDEN (SWE) 1:35.38 3.62
9 9 715
722
721
710
Srikar GURRAM
Aadhavan NANDAKUMAR
Aadhithyan NANDAKUMAR
Finn CONNELL
2006
2008
2006
2007
UNITED STATES (USA) 1:38.51 6.75

Domtel © by Pilar 2013-2023           0.12785792350769 s.