OLYMPIC HOPES REGATTA
POZNAƃ (POL), 7-10 September 2023
 
Refresh OFF
Last Changes: 2023-09-09 18:59:08
MK4_500_U17

C11000U15 C11000U16 C11000U17 C1200U15 C1200U16 C1200U17 C1500U15 C1500U16 C1500U17 C21000U16 C21000U17 C2200U16 C2200U17 C2500U16 C2500U17 C4200U17 C4500U17 K11000U15 K11000U16 K11000U17 K1200U15 K1200U16 K1200U17 K1500U15 K1500U16 K1500U17 K21000U16 K21000U17 K2200U16 K2200U17 K2500U16 K2500U17 K4200U17 K4500U17

C11000U15 C11000U16 C11000U17 C1200U15 C1200U16 C1200U17 C1500U15 C1500U16 C1500U17 C21000U16 C21000U17 C2200U16 C2200U17 C2500U16 C2500U17 C4200U17 C4500U17 K11000U15 K11000U16 K11000U17 K1200U15 K1200U16 K1200U17 K1500U15 K1500U16 K1500U17 K21000U16 K21000U17 K2200U16 K2200U17 K2500U16 K2500U17 K4200U17 K4500U17

DAY 1
2023-09-07
DAY 2
2023-09-08
DAY 3
2023-09-09
DAY 4
2023-09-10
MEDAL
TABLE
CUP OF
NATIONS



[ 284 ] K4 Men 500m U17 Semifinal-1 [ 286 ] C4 Men 500m U17 Semifinal-1

08:30  [218]-[221] K2 Men 500m U17  [H]
08:42  [222]-[223] C2 Men 500m U17  [H]
08:48  [224]-[229] K2 Men 500m U16  [H]
09:06  [230]-[232] C2 Men 500m U16  [H]
09:24  [233]-[235] K2 Women 500m U17  [H]
09:33  [236]-[239] K2 Women 500m U16  [H]
09:48  [240]-[241] C2 Women 500m U16  [H]
10:06  [242]-[244] K1 Men 500m U17  [SF]
10:15  [245] C1 Men 500m U17  [SF]
10:24  [246]-[248] K1 Men 500m U16  [SF]
10:33  [249]-[250] C1 Men 500m U16  [SF]
10:51  [251]-[253] K1 Men 500m U15  [SF]
11:00  [254]-[255] C1 Men 500m U15  [SF]
11:06  [256]-[258] K1 Women 500m U17  [SF]
11:15  [259] C1 Women 500m U17  [SF]
11:27  [260]-[262] K1 Women 500m U16  [SF]
11:36  [263] C1 Women 500m U16  [SF]
11:42  [264]-[266] K1 Women 500m U15  [SF]
11:51  [267]-[268] C1 Women 500m U15  [SF]
12:03  [269]-[271] K2 Men 500m U17  [SF]
12:12  [272] C2 Men 500m U17  [SF]
12:15  [273]-[275] K2 Men 500m U16  [SF]
12:24  [276]-[277] C2 Men 500m U16  [SF]
12:42  [278]-[279] K2 Women 500m U17  [SF]
12:48  [280]-[282] K2 Women 500m U16  [SF]
12:57  [283] C2 Women 500m U16  [SF]
13:45  [284]-[285] K4 Men 500m U17  [SF]
13:57  [286] C4 Men 500m U17  [SF]
14:12  [287]-[288] K4 Women 500m U17  [SF]
14:52  [289]-[294] K1 Men 500m U17  [F C]
14:56  [290]-[296] K1 Men 500m U16  [F C]
15:12  [293]-[297] C1 Men 500m U16  [F B]
15:20  [295] C1 Men 500m U17  [F]
15:40  [298]-[302] K1 Men 500m U15  [F C]
15:48  [300]-[303] C1 Men 500m U15  [F B]
15:52  [301]-[304] K1 Women 500m U17  [F B]
16:08  [305] C1 Women 500m U17  [F]
16:16  [306]-[312] K1 Women 500m U15  [F C]
16:20  [307]-[310] K1 Women 500m U16  [F B]
16:32  [309]-[313] C1 Women 500m U15  [F B]
16:40  [311] C1 Women 500m U16  [F]
16:56  [314]-[320] K2 Men 500m U16  [F C]
17:00  [315]-[318] K2 Men 500m U17  [F B]
17:08  [317]-[321] C2 Men 500m U16  [F B]
17:16  [319] C2 Men 500m U17  [F]
17:40  [322]-[324] K2 Women 500m U17  [F B]
17:44  [323]-[326] K2 Women 500m U16  [F B]
17:56  [325] C2 Women 500m U17  [F]
18:04  [327] C2 Women 500m U16  [F]
18:20  [328]-[329] K4 Men 500m U17  [F B]
18:32  [330] C4 Men 500m U17  [F]
18:36  [331] C4 Women 500m U17  [F]
18:48  [332]-[333] K4 Women 500m U17  [F B]
1-3 to Final A, 4-7 + next BT to Final B, rest out
 Heat 1  Heat 2  Heat 3  Semifinal-1  Semifinal-2  FINAL A  FINAL B  Summary

Last Changes: 2023-09-09 18:59:08
[ 285 ] K4 Men 500m U17 - Semifinal-2 START: 2023-09-09 13:51 STARTED: 13:51:02
Pos Lane Bib Athlete YOB NF WRank Mark Rank
1 7 377
376
372
370
Bogdan YATSENKO
Madi TUSSIP
Stanislav PERELYGIN
Dmitriy KHOLMOGOROV
2007
2006
2006
2006
KAZAKHSTAN (KAZ) 1:30.83 FA 2
2 6 803
805
806
800
Elias EBEL
Tim Ole METHNER
Lukas DROSSART
Liam BUCH
2006
2007
2007
2006
GERMANY (GER) 1:32.04 1.21 FA 5
3 4 296
241
232
240
Zalan VARGA
Laszlo HERK
Huba BORDA
Levente Karoly GYARMATI
2008
2008
2008
2008
HUNGARY (HUN) 1:32.71 1.88 FA 7
4 9 659
664
662
666
Gustav CLAESSON
Dimirij TININ
Kasper NYKVIST
Hannes VARENDH
2006
2007
2006
2006
SWEDEN (SWE) 1:34.76 3.93 FB 11
5 1 536
540
543
535
Lev LUNIN
Maxim ROGUT
Alexandr SIMAN
Nacul LIUBOMIR
2009
2008
2007
2008
REP OF MOLDOVA (MDA) 1:34.88 4.05 FB 12
6 5 601
603
610
618
Martin APFEL
Jakub BARTOLCIC
Oskar DURCO
Michal KLIMA
2007
2008
2007
2007
SLOVAKIA (SVK) 1:35.16 4.33 FB 13
7 3 486
484
472
503
Marcel MEUS
Mateusz MAJZA
Mikolaj KAZMIERCZAK
Pawel SZOTT
2007
2008
2008
2008
POLAND (POL) 1:35.91 5.08 FB 14
8 8 715
722
721
710
Srikar GURRAM
Aadhavan NANDAKUMAR
Aadhithyan NANDAKUMAR
Finn CONNELL
2006
2008
2006
2007
UNITED STATES (USA) 1:36.79 5.96 qBT 15
9 2 339
346
345
336
Giacomo OGGIONI TIEPOLO
Giulio Maria ZUGNA
Matteo ZAPPONI
Giacomo FREZZATO
2007
2007
2007
2007
ITALY (ITA) 1:37.93 7.10 16

Domtel © by Pilar 2013-2023           0.11154007911682 s.