OLYMPIC HOPES REGATTA
POZNAƃ (POL), 7-10 September 2023
 
Refresh OFF
Last Changes: 2023-09-09 18:59:08
MK4_500_U17

C11000U15 C11000U16 C11000U17 C1200U15 C1200U16 C1200U17 C1500U15 C1500U16 C1500U17 C21000U16 C21000U17 C2200U16 C2200U17 C2500U16 C2500U17 C4200U17 C4500U17 K11000U15 K11000U16 K11000U17 K1200U15 K1200U16 K1200U17 K1500U15 K1500U16 K1500U17 K21000U16 K21000U17 K2200U16 K2200U17 K2500U16 K2500U17 K4200U17 K4500U17

C11000U15 C11000U16 C11000U17 C1200U15 C1200U16 C1200U17 C1500U15 C1500U16 C1500U17 C21000U16 C21000U17 C2200U16 C2200U17 C2500U16 C2500U17 C4200U17 C4500U17 K11000U15 K11000U16 K11000U17 K1200U15 K1200U16 K1200U17 K1500U15 K1500U16 K1500U17 K21000U16 K21000U17 K2200U16 K2200U17 K2500U16 K2500U17 K4200U17 K4500U17

DAY 1
2023-09-07
DAY 2
2023-09-08
DAY 3
2023-09-09
DAY 4
2023-09-10
MEDAL
TABLE
CUP OF
NATIONS



[ 92 ] K4 Men 500m U17 Heat 2 [ 94 ] C4 Men 500m U17 Heat 1

08:30  [218]-[221] K2 Men 500m U17  [H]
08:42  [222]-[223] C2 Men 500m U17  [H]
08:48  [224]-[229] K2 Men 500m U16  [H]
09:06  [230]-[232] C2 Men 500m U16  [H]
09:24  [233]-[235] K2 Women 500m U17  [H]
09:33  [236]-[239] K2 Women 500m U16  [H]
09:48  [240]-[241] C2 Women 500m U16  [H]
10:06  [242]-[244] K1 Men 500m U17  [SF]
10:15  [245] C1 Men 500m U17  [SF]
10:24  [246]-[248] K1 Men 500m U16  [SF]
10:33  [249]-[250] C1 Men 500m U16  [SF]
10:51  [251]-[253] K1 Men 500m U15  [SF]
11:00  [254]-[255] C1 Men 500m U15  [SF]
11:06  [256]-[258] K1 Women 500m U17  [SF]
11:15  [259] C1 Women 500m U17  [SF]
11:27  [260]-[262] K1 Women 500m U16  [SF]
11:36  [263] C1 Women 500m U16  [SF]
11:42  [264]-[266] K1 Women 500m U15  [SF]
11:51  [267]-[268] C1 Women 500m U15  [SF]
12:03  [269]-[271] K2 Men 500m U17  [SF]
12:12  [272] C2 Men 500m U17  [SF]
12:15  [273]-[275] K2 Men 500m U16  [SF]
12:24  [276]-[277] C2 Men 500m U16  [SF]
12:42  [278]-[279] K2 Women 500m U17  [SF]
12:48  [280]-[282] K2 Women 500m U16  [SF]
12:57  [283] C2 Women 500m U16  [SF]
13:45  [284]-[285] K4 Men 500m U17  [SF]
13:57  [286] C4 Men 500m U17  [SF]
14:12  [287]-[288] K4 Women 500m U17  [SF]
14:52  [289]-[294] K1 Men 500m U17  [F C]
14:56  [290]-[296] K1 Men 500m U16  [F C]
15:12  [293]-[297] C1 Men 500m U16  [F B]
15:20  [295] C1 Men 500m U17  [F]
15:40  [298]-[302] K1 Men 500m U15  [F C]
15:48  [300]-[303] C1 Men 500m U15  [F B]
15:52  [301]-[304] K1 Women 500m U17  [F B]
16:08  [305] C1 Women 500m U17  [F]
16:16  [306]-[312] K1 Women 500m U15  [F C]
16:20  [307]-[310] K1 Women 500m U16  [F B]
16:32  [309]-[313] C1 Women 500m U15  [F B]
16:40  [311] C1 Women 500m U16  [F]
16:56  [314]-[320] K2 Men 500m U16  [F C]
17:00  [315]-[318] K2 Men 500m U17  [F B]
17:08  [317]-[321] C2 Men 500m U16  [F B]
17:16  [319] C2 Men 500m U17  [F]
17:40  [322]-[324] K2 Women 500m U17  [F B]
17:44  [323]-[326] K2 Women 500m U16  [F B]
17:56  [325] C2 Women 500m U17  [F]
18:04  [327] C2 Women 500m U16  [F]
18:20  [328]-[329] K4 Men 500m U17  [F B]
18:32  [330] C4 Men 500m U17  [F]
18:36  [331] C4 Women 500m U17  [F]
18:48  [332]-[333] K4 Women 500m U17  [F B]
1st to Final A, 2-7 to SF, rest out
 Heat 1  Heat 2  Heat 3  Semifinal-1  Semifinal-2  FINAL A  FINAL B  Summary

Last Changes: 2023-09-07 18:05:52
[ 93 ] K4 Men 500m U17 - Heat 3 START: 2023-09-07 14:42 STARTED: 14:42:15
Pos Lane Bib Athlete YOB NF WRank Mark Rank
1 6 564
574
559
556
Adam KOVACS
Steva RADOSAVLJEVIC
Mihajlo DADIC
Sergej BAJILOV
2006
2006
2006
2007
SERBIA (SRB) 1:34.16 FA 3
2 7 232
241
240
296
Huba BORDA
Laszlo HERK
Levente Karoly GYARMATI
Zalan VARGA
2008
2008
2008
2008
HUNGARY (HUN) 1:35.11 0.95 SF 6
3 3 477
508
493
490
Mikolaj KOT
Kuba WOJCIECHOWSKI
Igor PLACZEK
Jakub MINCZUK
2006
2006
2006
2006
POLAND (POL) 1:36.10 1.94 SF 8
4 4 804
802
813
809
Leon NOACK
Julius MUHLNICKEL
Tony HEITMANN
Jannik HERITZ
2006
2006
2008
2007
GERMANY (GER) 1:36.47 2.31 SF 9
5 1 339
346
345
336
Giacomo OGGIONI TIEPOLO
Giulio Maria ZUGNA
Matteo ZAPPONI
Giacomo FREZZATO
2007
2007
2007
2007
ITALY (ITA) 1:37.24 3.08 SF 13
6 5 148
181
159
186
Hugo AUBERTIN
Phileas POLET
Alban FRANCOIS SIFFERT
Nathan ZOUALEGH-BLANCHOT
2006
2007
2007
2006
FRANCE (FRA) 1:37.51 3.35 SF 15
7 2 659
664
662
666
Gustav CLAESSON
Dimirij TININ
Kasper NYKVIST
Hannes VARENDH
2006
2007
2006
2006
SWEDEN (SWE) 1:42.25 8.09 SF 22
8 8 719
718
728
727
Ryan LEE
Connor KITCHING
Karl SOROCCO
Dane SILVA-EWAN
2007
2007
2006
2006
UNITED STATES (USA) 1:47.26 13.10 26

Domtel © by Pilar 2013-2023           0.079482078552246 s.