OLYMPIC HOPES REGATTA
POZNAƃ (POL), 7-10 September 2023
 
Refresh OFF
Last Changes: 2023-09-08 18:05:39
MC1_1000_U16

C11000U15 C11000U16 C11000U17 C1200U15 C1200U16 C1200U17 C1500U15 C1500U16 C1500U17 C21000U16 C21000U17 C2200U16 C2200U17 C2500U16 C2500U17 C4200U17 C4500U17 K11000U15 K11000U16 K11000U17 K1200U15 K1200U16 K1200U17 K1500U15 K1500U16 K1500U17 K21000U16 K21000U17 K2200U16 K2200U17 K2500U16 K2500U17 K4200U17 K4500U17

C11000U15 C11000U16 C11000U17 C1200U15 C1200U16 C1200U17 C1500U15 C1500U16 C1500U17 C21000U16 C21000U17 C2200U16 C2200U17 C2500U16 C2500U17 C4200U17 C4500U17 K11000U15 K11000U16 K11000U17 K1200U15 K1200U16 K1200U17 K1500U15 K1500U16 K1500U17 K21000U16 K21000U17 K2200U16 K2200U17 K2500U16 K2500U17 K4200U17 K4500U17

DAY 1
2023-09-07
DAY 2
2023-09-08
DAY 3
2023-09-09
DAY 4
2023-09-10
MEDAL
TABLE
CUP OF
NATIONS



[ 15 ] K1 Men 1000m U16 Heat 6 [ 17 ] C1 Men 1000m U16 Heat 2

08:30  [1]-[6] K1 Men 1000m U17  [H]
08:48  [7]-[9] C1 Men 1000m U17  [H]
09:09  [10]-[15] K1 Men 1000m U16  [H]
09:27  [16]-[19] C1 Men 1000m U16  [H]
09:45  [20]-[24] K1 Men 1000m U15  [H]
10:00  [25]-[27] C1 Men 1000m U15  [H]
10:09  [28]-[30] K1 Women 1000m U17  [H]
10:21  [31]-[32] C1 Women 1000m U17  [H]
10:36  [33]-[36] K1 Women 1000m U16  [H]
10:48  [37]-[38] C1 Women 1000m U16  [H]
10:54  [39]-[42] K1 Women 1000m U15  [H]
11:06  [43]-[44] C1 Women 1000m U15  [H]
11:24  [45]-[50] K1 Men 500m U17  [H]
11:42  [51]-[52] C1 Men 500m U17  [H]
12:03  [53]-[58] K1 Men 500m U16  [H]
12:21  [59]-[61] C1 Men 500m U16  [H]
12:36  [62]-[67] K1 Men 500m U15  [H]
12:54  [68]-[70] C1 Men 500m U15  [H]
13:03  [71]-[74] K1 Women 500m U17  [H]
13:18  [75]-[76] C1 Women 500m U17  [H]
13:33  [77]-[80] K1 Women 500m U16  [H]
13:45  [81]-[82] C1 Women 500m U16  [H]
13:54  [83]-[87] K1 Women 500m U15  [H]
14:09  [88]-[90] C1 Women 500m U15  [H]
14:30  [91]-[93] K4 Men 500m U17  [H]
14:48  [94]-[95] C4 Men 500m U17  [H]
15:03  [96]-[98] K4 Women 500m U17  [H]
16:00  [99]-[102] K2 Men 200m U17  [H]
16:12  [103]-[104] C2 Men 200m U17  [H]
16:18  [105]-[109] K2 Men 200m U16  [H]
16:33  [110]-[112] C2 Men 200m U16  [H]
16:51  [113]-[114] K2 Women 200m U17  [H]
17:00  [115]-[118] K2 Women 200m U16  [H]
17:30  [119]-[121] K4 Men 200m U17  [H]
17:39  [122]-[123] C4 Men 200m U17  [H]
17:57  [124]-[126] K4 Women 200m U17  [H]
1-6 + 3x7th BT to SF, rest out
 Heat 1  Heat 2  Heat 3  Heat 4  Semifinal-1  Semifinal-2  Semifinal-3  FINAL A  FINAL B  Summary

Last Changes: 2023-09-07 11:57:03
[ 16 ] C1 Men 1000m U16 - Heat 1 START: 2023-09-07 09:27 STARTED: 09:27:32
Pos Lane Heat Bib Athlete YOB NF WRank Mark Rank
1 2 1 96 Martin NOVACEK 2007 CZECH REPUBLIC (CZE) 4:33.69 SF 1
1 4 2 332 Riccardo Gabriel CAPORUSCIO 2007 ITALY (ITA) 4:33.69 SF 2
2 6 2 29 Diogenes LOPES FERREIRA JUNIOR 2007 BRAZIL (BRA) 4:34.02 SF 3
3 2 2 56 Baer ROBERTSON 2007 CANADA (CAN) 4:35.56 SF 4
2 6 1 273 Viktor PALFALVI 2007 HUNGARY (HUN) 4:35.92 SF 5
3 5 1 545 Rares Andrei DUMITRU 2007 ROMANIA (ROU) 4:36.10 SF 6
1 3 3 239 Milan GYANYI 2007 HUNGARY (HUN) 4:36.99 SF 7
1 3 4 427 Lukas KYBARTAS 2007 LITHUANIA (LTU) 4:39.03 SF 8
4 3 1 418 Dovydas GAURYS 2007 LITHUANIA (LTU) 4:40.85 SF 9
2 5 3 76 Robin HIRSCH 2007 CZECH REPUBLIC (CZE) 4:42.30 SF 10
2 8 4 515 Leonardo BARBOSA 2007 PORTUGAL (POR) 4:44.32 SF 11
5 4 1 832 Nils BOHM 2007 GERMANY (GER) 4:44.33 SF 12
6 7 1 617 Artur KALABER 2007 SLOVAKIA (SVK) 4:44.52 SF 13
4 5 2 534 Ivan COPACEVSCHI 2007 REP OF MOLDOVA (MDA) 4:44.83 SF 14
5 8 2 156 Tom DURAND 2007 FRANCE (FRA) 4:45.70 SF 15
3 7 4 365 Kotaro SAWATA 2007 JAPAN (JPN) 4:46.25 SF 16
3 6 3 6 Joaquin Gabriel GALLARDO VIDAL 2007 ARGENTINA (ARG) 4:48.36 SF 17
4 6 4 544 Dorin STRAISTA 2007 REP OF MOLDOVA (MDA) 4:50.53 SF 18
7 8 1 182 Gabriel RENARD 2007 FRANCE (FRA) 4:50.71 qBT 19
5 2 4 471 Szymon IDZIKOWSKI 2007 POLAND (POL) 4:52.18 SF 20
8 1 1 187 Giorgi EKALADZE 2007 GEORGIA (GEO) 4:52.54 21
6 5 4 707 Benjamin CIACCIO 2007 UNITED STATES (USA) 4:56.09 SF 22
4 4 3 40 Shawn GE 2007 CANADA (CAN) 4:56.33 SF 23
6 7 2 480 Dawid KRYSIAK 2007 POLAND (POL) 4:57.61 SF 24
5 2 3 833 Johan FUHRMANN 2007 GERMANY (GER) 4:58.51 SF 25
6 7 3 581 Hayato WAKAMIYA 2007 JAPAN (JPN) 5:01.05 SF 26
7 3 2 621 Alan LOKSIK 2007 SLOVAKIA (SVK) 5:01.65 qBT 27
7 8 3 410 Daniels ZAMUELIS 2007 LATVIA (LAT) 5:04.27 qBT 28
4 4 677 Mohamed Elyes TRABELSI 2007 TUNISIA (TUN) DNF

Domtel © by Pilar 2013-2023           0.05220890045166 s.